Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 13:46 Bu haber 2378 kez okundu
 
Eğitimci Yazar Yakup Gülaçtı ilk kitabını çıkardı.
İlçemiz Piraziz- Bozat köyünde doğup büyüyen eğitimci yazar hemşerimiz Yakup Gülaçtı “Çınardaki İzler” kitabıyla yayın hayatına merhaba dedi.
EĞİTİM Haberi
Eğitimci Yazar Yakup Gülaçtı ilk kitabını çıkardı.

Eğitimci yazar kitabında yöremiz insanının yaşadığı ekonomik mücadeleyi, gençlerin bu mücadeleden galip çıkabilmek için çektikleri çileyi kaleme alıyor. Yazarın kendi yaşam hikâyesinden de alıntılar yaptığı, "Çınardaki İzler” kitabında Herkesin yarasına dokunacak izler bulunuyor.
 

Gülaçtı kitabıyla ilgili yaptığı açıklamada; Sahilden iç kesimlere doğru gidildiğinde Karadeniz’de zordur yaşam. Tek geçim kaynağı olan fındığın her yıl olmayışının yanında, olduğu zamanlar gerek dalından toplaması gerekse kurutulması için her sabah kalkar kalkmaz gözünü dağların tepesine çevirip hava tahmini yapan insanlar… Yağmur çamur demeden zamana karşı yarışan bu insanların daha iyi bir gelecek için verdikleri hayat mücadelesi. Tek umutları olan fındığın gerçek değerine satılması için belirlenecek taban fiyat hayalleri… Bunları, aslında bizi anlattım kitabımda. Bütün zorluklar içinde büyüyen gençlerimizin geleceklerini başka yerlerde, başka alanlarda aramaya başlamasını. Bu mücadelede galip çıkmanın tek yolunun: okumak, şehre yerleşmek, geleceği oralarda aramakta olduğunu. Sonrasında yaşanan bu hayalleri uğruna doğup büyüdüğü şehri, ailesini geride bırakmak zorunda kalması, her türlü zorluğa katlanıp okuma mücadelesi vermesi. Okumayan veya okutulmayanlar ise İstanbul’a gitmenin, oralarda gelecek aramanın hayallerini kurması.” olduğunu dile getirdi.
Gülaçtı “Bu romanda daha iyi bir yaşam için okuma mücadelesi veren köy gençlerinin iz bırakan yaşam öykülerini ve fındık bahçelerinde başlayıp nerede biteceği belli olmayan aşklarını bulacaksınız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitimci, Yazar, Yakup, Gülaçtı, ilk, kitabını, çıkardı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı