Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 14:33 Bu haber 1621 kez okundu
 
GİRESUN'DA MASKE ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR !
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları maske üretimine başlayan Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Halk Eğitimi Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
- Haberi
GİRESUN'DA MASKE ÜRETİMİ DEVAM EDİYOR !

Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadeleye destek vermek amacıyla 27 Nisan 2020 Pazartesi Halk Eğitimi Merkezince yapılan maske üretim çalışmalarını yerinde gözlemleyen Vali Sarıfakığulları, Giresun Halk Eğitimi Merkezinde kurulumu yapılarak maske üretiminin el değmeden, hızlı ve yüksek kapasitede yapılmasını sağlayan “Otomatik Kesim ve Pile Makinesi”  hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Kurulan makinenin günlük 10.000 maske sayısıyla üretimine başladığını belirten yetkililer ihtiyaca bağlı olarak üretim kapasitesinin daha da artırılabileceğini ifade etti.

Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleşen ziyarette maske üretim çalışmalarına emek ve katkıda bulunanlara da teşekkür eden Vali Sarıfakıoğulları, salgınla mücadeleye, koruyucu ekipman üreterek destek veren Giresun Halk Eğitimi Merkezi yönetici, öğretmen ve usta öğreticilerine teşekkür ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun Halk Eğitimi Merkezi yönetici, öğretmen ve usta öğreticileri de hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GİRESUN'DA, MASKE, ÜRETİMİ, DEVAM, EDİYOR, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı